KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Sevdalı Bulut

Sevdalı Bulut

Çocuk Tiyatrosu

Tarih27 Kasım 2021

Saat 13:00

Mekan Barış Manço Kültür Merkezi

Tiyatro Salonu

Tiyatro İşçileri

Yazan: Nazım Hikmet

Oyunlaştıran: Galip Görür

Oynayanlar: Galip Görür, Güney Alçin, Afshin Eilbagiantabrizi, Irmak Kazımoğlu, Ecem Tekeli

Dervişin üflediği neyin deliklerinden fırlayan Kara Seyfi kötülükler peşindedir. Yüreği iyiliklerle dolu Ayşe’nin bahçesini ele geçirmek için her türlü fenalığı deneyecektir. Ayşe; sevgiyle, emekle var ettiği bahçesini Kara Seyfi’den korumak için elinden geleni yapmaktadır. Tavşan ve Güvercin de Ayşe‘ye yardım etmektedir. Bunlar olurken  gökyüzünde salına salına dolanan Bulut, güzeller güzeli Ayşe’yi görür, görür görmez de sevdalanır ona. Bulut,  Ayşe’den hiç ayrılmaz ta ki kötü kalpli Kara Seyfi’nin sinsiliklerle ve zorbalıklarla kuraklaştırdığı Ayşe’nin güzelim bahçesine can suyu olana kadar…

Bilet Fiyatı: 40 TL

+5

 

Değerli sanatseverler, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye istinaden etkinlik girişlerinde fotoğraflı kimlik kartı, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması ve en az iki doz aşı olunduğuna dair belge kontrolü yapılacaktır. Hayat Eve Sığar uygulamasında ''HES Kodunu Sorgula'' menüsünden HES Kodunuzu sorguladığınızda ''Toplu etkinliklere katılamaz ve şehirlerarası ulaşım araçlarında seyahat edemez'' yanıtı çıkıyorsa, azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapıldıktan sonra etkinlik alanına giriş yapabilirsiniz. Etkinlik alanında yapılan kontrol sırasında ''Toplu etkinliklere katılamaz ve şehirlerarası ulaşım araçlarında seyahat edemez'' görünmesi durumunda etkinlik alanına girişinize izin verilmeyeceğini üzülerek belirtiriz.

Etkinlik sırasında izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır, muhakkak maske takmalı ve konser süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkartılacaktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

Zorunlu sebeplerle gerçekleşemeyen etkinliklerin, bilet tutarları iade edilir.