KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit

Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit

Tiyatro

BİLET AL

Tarih06 Nisan 2023

Saat 20:30

Mekan Caddebostan Kültür Merkezi

Büyük Salon

Tiyatro Hemhâl

Yazan: Latife Tekin

Uyarlayan ve Yöneten: Hakan Emre Ünal

Oynayan: Nezaket Erden

Köyden şehre göç eden kalabalık bir ailenin şehirle mücadelesini, ailenin en küçük kızı Dirmit'in gözünden dinliyoruz. Sıkıştıkları tek odalı evde, şehre tutunma mücadelesinde hepsi kendilerince bir yol tutturuyor. Dirmit kız ise durmak bilmeyen merakı ve direnme gücü sayesinde karşısına çıkan zorluklarla baş etmenin türlü yollarını buluyor. Onu şehirden korumaya çalışan annesi Atiye, babası Huvat ve abileri, Dirmit'in türlü yollarından huylanıyor, ona adet ve geleneklerin rehberliğinde türlü engeller koyuyorlar. Ama Dirmit durur mu, durmuyor!...

“Gerçekleşmeyen düşler, aralarında doğup büyüdüğüm insanları paramparça etti… Kente ayak uydurabilmek için boğuşup durdum. Her yanım yara bere içinde kaldı. Boğuşurken birlikte doğup büyüdüğüm insanlardan ayrı düştüm. Ama kendi öz değerlerimi, dilimi ve o insanların durulmaz bir coşkuyla bana taşıdıkları sevgiyi koruyabilmek için direndim. Sevgili Arsız Ölüm, bu direnişim için aralarında büyüdüğüm insanların bana armağanıdır.” (Latife Tekin)

Ödüller:

Direklerarası Tiyatro Ödülleri 2018 - "Tek Kişilik Prodüksiyon"

Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri 2018 - "Üstün Akmen Genç Oyuncu Ödülü"

Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Ödülleri 2018 - "Yılın Kadın Oyuncusu"

Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri 2018 - "Yılın Kadın Oyuncusu"

+10

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.