The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController. The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController.

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Son Adam (Der Letzte Mann)

Son Adam (Der Letzte Mann)

Sinema

BİLET AL

Tarih18 Kasım 2021

Saat 20:00

Mekan Sinematek/Sinema Evi

Onat Kutlar Sinema Salonu

Son Adam (Der Letzte Mann)

Yönetmen: F.W. Murnau

Senaryo: Carl Mayer

Oyuncular: Emil Jannings, Maly Delschaft, Max Hiller

Almanya / 1924 / Siyah Beyaz

Süre: 90 dk.

Birinci Dünya Savaşı sonrasında Berlin’in lüks otellerinden birinin kapı görevlisi olarak çalışan bir adam, çok severek ve büyük bir gururla yürüttüğü prestijli işinden alınarak aynı otelin tuvaletinde çalışmak üzere görevlendirilir. Yaşadığı yoksul mahallede kral muamelesi görmesini sağlayan fiyakalı üniforması elinden alınan adam kedere boğulur. Her şeyini kaybettiğini düşünerek büyük bir bunalıma sürüklenir ama hayat devam etmektedir.

Neredeyse hiç arayazı kullanmamasıyla sessiz dönemin ayrıksı örneklerinden olan Son Adam, sinemaya birçok yenilik getirmiş bir filmdir. Başkarakterini canlandıran Emil Jannings’in güçlü performansı ve kamera kullanımındaki teknik ustalıkla öne çıkan filmde dönemin efsanevi görüntü yönetmeni Karl Freund, zincirlerinden kurtardığı kamerasıyla daha önce görülmemiş bir biçimde odalar arasında dolaşır, rüya sahneleriyle özel efektlerin de yardımıyla filmin başkarakterinin ruh dünyasını ustalıkla görselleştirir. Öyle ki Son Adam’dan önce Alman sessiz sinemasında kamera daha önce hiç böylesine öznel bir biçimde kullanılmamıştır.

bilet.kadikoy.bel.tr

 

Sinematek/Sinema Evi biletleri, bilet.kadikoy.bel.tr internet adresinden ve Sinematek/Sinema Evi gişesinden satın alınabilir.

Sinematek/Sinema Evi Gişe Çalışma Gün ve Saatleri: Pazartesi hariç her gün 14:00-20:00

İnternetten alınan biletlerinin iadesi en geç etkinlikten 48 saat öncesine kadar yapılabilir. Gişeden alınan biletler iade edilemez.

Gişeden bilet satışı gösterimlere 15 dakika kala kapatılır.

Sinematek/Sinema Evi Gişe Tel.: +90 216 771 72 98

Etkinliklerden öğrenciler, öğretmenler, 65 yaş üstü vatandaşlar, paso/kart/kimlik göstererek %50 indirimli yararlanabilirler.
Gaziler ile şehit ve gazi dul ve yetimleri, engelli, 65 yaş üzeri muhtaç, güçsüz ve kimsesiz (2022 sayılı kanun kapsamındaki) vatandaşlar için gösterimlerimiz kontenjan dahilinde ücretsizdir.

Pandemi döneminde İçişleri Bakanlığı’nın 6 Eylül 2021 itibariyle yayınladığı genelgeye istinaden etkinlik girişlerinde fotoğraflı kimlik kartı, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması ve en az iki doz aşı olunduğuna dair belge kontrolü yapılacaktır.

Hayat Eve Sığar uygulamasından "Hes Kodunu Sorgula" menüsünden HES Kodunuzu sorguladığınızda "Kişinin aşı / Bağışıklık / Test verileri İçişleri Bakanlığı genelgesine UYGUNDUR." yanıtı çıkmıyorsa azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapıldıktan sonra alana girişi yapılacaktır.

Pandemi nedeni ile gösterimler süresince maske takılması gerekmektedir.

Film gösterimleri esnasında telefonların sesinin kapanmasını, cep telefonu kullanılmamasını, fotoğraf çekilmemesini, filmin video kaydının alınmamasını önemle hatırlatırız.

Yerlerimiz numarasız olduğundan filmlere vaktinde gelmeniz rica olunur. Film başladıktan sonra salona seyirci alınmaz.

Filmlerimizde, programda aksi belirtilmedikçe ara yoktur.

Filmlerimiz orijinal dilinde, Türkçe altyazı ile gösterilir. Diğer altyazı seçenekleri mevcut ise programda belirtilir.

The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController.