KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Tangesta Quintet - Piazzola 100 Yaşında

Tangesta Quintet - Piazzola 100 Yaşında

Konser

BİLET AL

Tarih15 Aralık 2021

Saat 20:00

Mekan Yeldeğirmeni Sanat

Üst Salon

Tangesta Quintet

Bandoneon: Ortaç Aydınoğlu

Piyano: Baturay Yarkın

Keman: Gülfem Güler

Kontrbas: Aydın Balpınar

Gitar: Cenk Şanlıoğlu, 

Yeldeğirmeni Sanat, efsanevi besteci, Tango Nueva’nın kurucusu Astor Piazzolla’nın 100'üncü doğum yılı olarak kutlanan 2021’in son günlerinde Tangesta Quintet’i ağırlıyor.

İsmini Tango ve Estambul’un birleşiminden alan TangEsta, 2012 yılında bandoneon sanatçısı Ortaç Aydınoğlu tarafından kuruldu. Topluluk ilk albümlerini 2017’de piyasaya sundu. Geçtiğimiz yıl, 2020’de, Arjantin’de çevrimiçi düzenlenen tango festivaline Türkiye'den davet edilen ilk orkestra oldu.

TangEsta bu konserde Astor Piazzolla’nın kendi beşlisinin orijinal düzenlemelerini seslendirecek.

Bilet Fiyatları: Tam 50 TL, Öğrenci ve İndirimli 25 TL

 

Biletler konser tarihinden iki hafta önce bilet.kadikoy.bel.tr adresinden veya konser günlerinde Yeldeğirmeni Sanat gişesinden satın alınabilir.

Yeldeğirmeni Sanat gişesi sadece konser günlerinde, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri 12.30-20.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İnternetten alınan biletlerinin iadesi en geç etkinlikten 48 saat öncesine kadar yapılabilir. Gişeden alınan biletler iade edilemez.

Etkinlik girişlerinde, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye istinaden fotoğraflı kimlik kartı, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması ve en az iki doz aşı olunduğuna dair belge kontrolü yapılacaktır. Hayat Eve Sığar uygulamasından ''HES Kodunu Sorgula'' menüsünden HES Kodunuzu sorguladığınızda ''Toplu etkinliklere katılamaz ve şehirlerarası ulaşım araçlarında seyahat edemez'' yanıtı çıkıyorsa, azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapıldıktan sonra etkinlik alanına giriş yapabilirsiniz. Etkinlik alanında yapılan kontrol sırasında ''Toplu etkinliklere katılamaz ve şehirlerarası ulaşım araçlarında seyahat edemez'' görünmesi durumunda etkinlik alanına girişinize izin verilmeyeceğini üzülerek belirtiriz.

Etkinlik sırasında izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır, muhakkak maske takmalı ve etkinlik süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkartılacaktır.

Çocuk etkinlikleri dışında, 7 yaşından küçük çocuklar etkinliklere alınmamaktadır.

Pandemi koşulları nedeniyle programlarımızda ya da konser tarihi ve saatinde son dakika değişiklikleri olabilir. Zorunlu sebeplerle iptal edilen etkinliklerin bilet tutarları iade edilir.

Etkinlik sırasında fotoğraf makinesi, kamera, cep telefonu ve başka bir cihazla kayıt yapılması kesinlikle yasaktır.

Yeldeğirmeni Sanat etkinlikleri hakkında ayrıntılı bilgileri yelsanat.kadikoy.bel.tr adresinden ve 0216 337 00 58 numaralı telefondan alabilirsiniz.