KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Tebeşir Dairesi

Tebeşir Dairesi

Çocuk Tiyatrosu

Tarih25 Mayıs 2018

Saat 20:00

Mekan Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi

Uykudan Önce Tiyatro!

Büyük Salon

Rüyalarımıza gitmeden önceki saatlerde, tiyatrocular olarak, sizlerle ve çocuklarınızla düşlerimizi paylaşmak istedik. Düşlerimizi çoğaltalım ve ilham dolarak uyanalım yeni sabahlara... Güzel oyunlar izleyip, güzel gerçekler hayal edelim çocuklar ve anne babalar olarak, tiyatrolarla birlikte!

"Tebeşir Dairesi"

Altkat Sanat Tiyatrosu

Oynayanlar: Selver Çavuş, Sena Yapar, Beyza Candemir, Büşra Korkmaz, Öykü Orhan, Diren Durgun, Gizem Özgün, Vedat Sezer, Nevzat Süs.

Ülkelerini terk etmek zorunda kalan prens ve prenses çocukları Michel’i sarayda unutup giderler. Sarayın hizmetçilerinden olan Gruşe bebek Michel’i bulup onu kendi çocuğu gibi büyütür. Artık Michel, Gruşe’yi anne olarak bilmektedir. Peki, bir gün prenses çıkıp gelirse ne olur?

Çocuk ve anne ilişkisi yeryüzündeki ilişkilerin en değerlisidir. Fakat çocuğu büyütmek, başka bir özveri serüvenidir. Çocuğa verilen emek, bir anlamda annelikten daha yüce bir duruma gelebiliyor.

Bertolt Brecht'in Kafkas Tebeşir Dairesi'den düzenlediğimiz bu oyun, aynı zamanda klasik bir eserin çocuklara gösterilmesi niteliğini taşıyor.

Bilet Fiyatı: 25 TL

+6