KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Virtüözlerin Müziği: Oyster Duo

Virtüözlerin Müziği: Oyster Duo

Konser

BİLET AL

Tarih16 Mayıs 2022

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi

Nicholas Scwartz (kontrbas, çello) & Anna Fedorova (piyano)

"Virtüözlerin Müziği" serisi ile Türkiye’de bir ilke imza atan Süreyya Operası, Türkiye’ye hiç gelmemiş, Avrupa’nın en aktif ve ünlü klasik müzik sanatçılarını, birbirinden güzel resital ve oda müziği konserleri ile sahnesinde ağırlıyor.

Virtüözlerin Müziği serisi, sezonunun son konserinde, dünyaca ünlü Ukraynalı piyanist Anna Fedorova ile Amerikalı kontrbas virtüözü Nicholas Schwartz muhteşem bir final yapacak.

Oda müziğinin vazgeçilmezi piyano ve kontrbastan kurulu Oyster Duo, 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü Süreyya Operası’nda ilk defa İstanbullu klasik müzikseverlerle buluşacak. İkili başka enstrümanlar için yazılmış müzikal keşiflerinin kontrbas için düzenlenmeleriyle klasik müzikseverlerle, Türkiye’de ilklerin konserinde buluşacaklar.

“Çalınmış İnciler” kendi enstrümanlarında virtüöz kabul edilen piyanist Anna Fedorova  ve kontrbasçı Nicholas Schwartz,  19'uncu ve 20.'nci yüzyıl  Arjantin, Almanya, Avusturya, Rusya, Amerika ve İtalya’sında yaptıkları melodik mücevher keşiflerin arasında adeta mekik dokuyacaklar. Bu eşsiz ve yüksek virtüözite gerektiren repertuvarda hiçte alışkın olmadığımız kontrbas gibi devasa bir enstrüman, muazzam bir piyano eşliğinde, solist olarak müzikseverlerin huzuruna çıkacak.

Peki kontrbas keman veya çello gibi çarpıcı bir solo enstrüman olabilecek mi? Yaylı çalgıların devi, kesinlikle virtüöz Nicholas Schwartz’ın ellerinde küçük kardeşlerinin melodik ve bir o kadar da zorlayıcı repertuvarına duyduğu iştah ile dinleyicilerine adeta zorlayıcı bir meydan okumaya şahit olacakları bir konserde yıldız olacağının sinyallerini veriyor. Nicholas Schwartz kariyeri boyunca dünyaca ünlü yaylı enstrüman yarışmalarını ilk defa kontrbasla kazanarak adını tarihe yazdırmış sıra dışı bir sanatçı.

Ve piyanoda ise dünyanın yaşayan en iyi on kadın piyanistinden biri kabul edilen, klasik müzik alanında YouTube’da 32.000.000 izlenme sayısı ile kırılamayacak bir rekora sahip ve Avrupa’da hem solo hem de oda müziğinde en çok konser veren piyanist Anna Fedorova ilk defa Türk dinleyicilerin huzuruna çıkacak. Anna, muazzam solistlik kariyerinin yanı sıra ne kadar tutkulu bir oda müziği sanatçısı olduğunu gözler önüne serecek bir performansa imza atacak.

Bu sıra dışı ve her anlamda ilklerin konserini Süreyya Operası’nda izleme ayrıcalığını kaçırmayınız.

Program:

F. Schubert - Arpejyon Sonatı, La minör Sonat D. 821

R. Schumann - Fantezi Op. 73

A. Ginastera - 5 Popüler Eser Seçkisi “Chacarera / Triste / Zamba / Arrorró / Gato”

G. Gershwin - Prelüd No.2

E. Grieg / M.d. Falla / P.I. Tchaikovsky - “İzdüşümlerle Duygulu Vals”

G. Bottesini - Tarantella 

F. Schubert - Piyano ve Kontrbas için Serenad D. 899

 

Kam Management & Dermoskin’in katkılarıyla gerçekleşecek olan “Virtüözlerin Müziği“ konserler serisinde buluşmak üzere…

Bilet fiyatları: 50-60 TL

Arasız olarak yaklaşık 80 dakika sürecek olan konserin biletleri 9 Mayıs’ta satışa çıkacaktır.

Biletler, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesinden veya bilet.kadikoy.bel.tr  adresinden temin edilebilir.

Süreyya Operası’nda gişe her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günleri ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.