The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController. The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController.

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Virtüözlerin Müziği - Trio Stradivarius

Virtüözlerin Müziği - Trio Stradivarius

Konser

BİLET AL

Tarih31 Ekim 2022

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi

Trio Stradivarius: Kirill Troussov (keman), Benedict Kloeckner (çello), Alexandra Troussova (piyano)

Trio Stradivarius Süreyya Operası ayrıcalığı ile ilk Türkiye konserinde müzikseverlerle buluşuyor…

Trio Stradivarius “Sadece Çaykovski” temasıyla efsanevi besteci Pyotr İliç Çaykovski’nin oda müziğine kazandırdığı en seçkin eserlerden oluşan bir programla sahnede olacak. Üçlü Türkiye’deki ilk konserlerinde çok nadir seslendirilen Çaykovski’nin başyapıtı “Piyano Üçlüsü Op.50” ile taçlandırarak İstanbullu müzikseverlerle unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak. Çaykovski'nin “Piyano Üçlüsü Op.50”, bir başyapıt olmasının yanı sıra gerçekten türünün tek örneğidir. 19'uncu ve 20'nci yüzyıl Avrupalı trioların standart repertuvarlarındaki diğer eserlerin çok ötesinde kendi niş kurgusu ve tarzı ile benzersizdir. Kalın, zengin dokuları, harika melodileri, etkili duygusallığı ve çağdaşlaşlarına nazaran kendine özgü yeni formu ile bestecinin adeta mükemmelliğinin karakteristiğidir ve tam olarak Çaykovski'nin yaratıcılığından notalara dökülmesini istediğimiz herşeydir. Çaykovski kesin klasik şemalar hakkında endişelenmek yerine kendi yaratıcılığını takip eden içgüdü ve ilhamdan adeta akıyormuş gibi doğal görünen tınısıyla bu eserinde tüm dinleyenleri büyülemekte.

Her biri kendi enstrümanlarında solist virtüöz olan kemancı Kirill Troussov, çellist Benedict Kloeckner ve piyanist Alexandra Troussova’dan kurulu Trio Stradivarius bu eseri belkide hiç olmadığı kadar içselleştirmiş bir duygusallıkta çalarak dinleyicileri bestecinin iç dünyasının derinlerine doğru bir yolculuğa çıkartacak.

Trio Stradivarius şimdiye kadar Türkiye’de ilk defa Çaykovski’nin tüm şaheserlerinin hepsinin bir arada çalınacağı bir konser verecek.

Program:

Pyotr Ilyich Tchaikovsky (1840-1893)

“Valse Sentmentale”  Çello ve Piyano için No.6 Op 51

“Nocturne” Çello ve  Piyano için No.4 Op 19

“Pezzo Capriccioso” Çello ve Piyano için Op. 62

“Meditation“ Keman ve Piyano için No.1 Op. 42

“Valse-Scherzo“ C-Dur Keman ve Piyano için Op. 34

Piyano Trio La minor, Op. 50

Ara dahil yaklaşık 90 dakika sürecek olan konserin biletleri 30 Eylül'de satışa çıkacaktır.

Biletler, mobilet.com adresinden temin edilebilir.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController.