KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

W.O.W.

W.O.W.

Dans Gösterisi

BİLET AL

Tarih24 Eylül 2022

Saat 20:30

Mekan Alan Kadıköy

Alan Sahne

İstanbul Fringe Festival

Yönetmen / Konsept: Jozef Vlk 

Koreograf: Stanislava Vlčeková 

Metin: Eugen Gindl 

İngilizce Çeviri: Martin Solotruk 

Video: Alex Zelina 

Sahne Tasarımı: Ján Ptačin 

Kostüm Tasarımı: Katarína Holková 

Müzik: Jozef Vlk 

Dramaturji: Dáša Čiripová 

Performans: Daniel Raček, Stanislava Vlčeková 

Boş Dünya Haritası

Tarih her zaman beklenmedik bir dönüş alır. Yetmiş bin yıl önce Homo sapiens, Afrika'nın uzak bir köşesinde kendi işine bakan anlamsız bir yaratıktı. Takip eden bin yıl boyunca, gezegenin hükümdarı ve ekosisteminin tiranı haline geldi. Ormanları kesti, sulak alanları kuruttu, nehirleri baraj yaptı, tarlaları su bastı, milyonlarca mil demiryolu ve yol döşedi ve arazi üzerinde yükselen şehirler inşa etti. Doğa acı çekiyor ve hayvan türleri hızla yok oluyor.

Kanoları gemilerle, vapurları ve uzay gemileriyle değiştirdik ama kimse nereye gittiğimizi bilmiyor. Gücümüz var ama onu nasıl kullanacağımızı bilmiyoruz. Bunun da ötesinde, davranışlarımız sorumsuz. Gezegenimizi beton ve plastikten yapılmış bir alışveriş merkezine dönüştürüyoruz.

Homo sapiens dünyayı fethetti. Kaynakların tükenmesinden ve gezegen ekosisteminin kalıcı hasarından bahseden felaket kehanetleri haklı çıkıyor. Yaralı doğa, Homo Sapiens'in hayatta kalması için bir tehdit oluşturuyor.

Doğayı ve hayvanlarını öldürüyoruz. Ekolojik bir felakete mi, yoksa teknolojik bir cennete mi gidiyoruz? Her şey mümkün.

+8

Bilet Fiyatları: Tam 100 TL, Öğrenci 50 TL, Gençler Ayakta 30 TL

Biletlere tiyatrolar.com.tr satış kanalından ulaşabilirsiniz.

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.