KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Yarının Kadın Yıldızları

Yarının Kadın Yıldızları

Konser

BİLET AL

Tarih23 Haziran 2022

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

İKSV 50. İstanbul Müzik Festivali

Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu

Konsere Doğru - 18.30-19.30 Süreyya Operası Balo Salonu

Menekşe Tokyay moderatörlüğünde Belfu Berkol ve Büşra Ün’ün başarı hikâyeleri…

Konuk Sanatçı: Pelin Halkacı Akın (keman)

Beş yıl önce hayata geçirilen Yarının Kadın Yıldızları, festivalin 50’nci yılında da geleceğin müzisyenlerine destek oluyor. Üstün yetenekli genç müzisyen kadınların kariyerlerini geliştirmeye yardımcı olmak için geliştirilen bu projede bugüne kadar 53 sanatçıya destek verildi. Geleceğe dair umudumuzu yeşerten projenin seçici kurulu, İstanbul Müzik Festivali Direktörü Efruz Çakırkaya başkanlığında Ufuk & Bahar Dördüncü, Cem Mansur, Hakan Şensoy ve İris Şentürker’den oluşuyor. Seçici kurulun desteğe değer bulduğu adaylar, fonda toplanan tüm tutardan ihtiyaç kapsamları gözetilerek faydalanıyorlar.

Projemizin beşinci yılında kanaat önderimiz, 2016 yılında henüz 20 yaşındayken Polonya’da Henryk Wieniawski Uluslararası Keman Yarışması’nı kazandığından bu yana dünyanın pek çok yerinde konserler veren ve kuşağının en ilgi çekici müzisyenlerinden olan gurur kaynağımız Pelin Halkacı Akın olacak.

Müzisyen kadınlarımızın yurtdışında eğitimlerine, yarışmalara ve orkestra seçmelerine katılmalarına veya iyi bir enstrümana sahip olmalarına katkıda bulunmaya tüm gücüyle devam eden Yarının Kadın Yıldızları projesiyle hayalleri gerçekleştirmenin önündeki engelleri kaldırmayı hedefliyoruz. Henüz kariyerlerinin başında olan sanatçılarımızın dünyanın en iyi okullarında eğitim görmelerinden, önemli orkestraların üyeleri olmalarından, albümlerini yayınlamalarından mutluluk duyuyoruz. Kuşkusuz ki onların isimlerini daha çok duyacağız, başarılarıyla gururlanacağız.

Kadıköy Süreyya Operası’nda, genç müzisyen kadınlarımızın geleceğe doğru attıkları bu önemli adımda onların yanında olmaya ve bu heyecanı birlikte paylaşmaya ne dersiniz?

Ara dahil yaklaşık 90 dakika sürecek olan konserin biletleri passo.com.tr adresinden temin edilebilir.

Değerli misafirlerimiz, temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.