KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Aloş

Aloş

Sergi

Tarih06 Mayıs 2023 - 25 Haziran 2023

Saat 11:00

Mekan Alan Kadıköy

Sergi Alanı

Ali Teoman Germaner Heykel Sergisi

1934 yılında doğan, bundan beş yıl önce 2018 yılında aramızdan ayrılan Ali Teoman Germaner, ya da kendi taktığı, bilinen adıyla Aloş 20'nci yüzyıl Modern Türkiye sanatının en önemli heykeltıraşlarından biri olarak kabul ediliyor.

Germaner’in 50'li yılların ikinci yarısından ölümüne değin yaklaşık altmış yıllık bir süreçte ürettiği 53 heykel, 70 desen ve 15 gravürden mürekkep yaklaşık 140 yapıtlık seçki, sanatçının aile koleksiyonundan serginin tasarımcısı ve küratörü Metin Deniz tarafından bir araya getirildi.

Modern sanatımızın büyük ustalarından Aloş aramızdan ayrıldıktan sonra ilk defa bu kadar kapsamlı ve nitelikli bir sergiyle sanatseverlerle buluşuyor.

Kadıköy Belediyesi’nin usta sanatçının genç sanatçı adaylarına esin kaynağı olacağı kadar yetişkinlere de dünya çapında bir sanatçıyla aynı havayı teneffüs etmiş olmanın tadına varma fırsatı vereceğini düşünerek açtığı sergi 6 Mayıs ile 25 Haziran tarihleri arasında Pazartesi günleri hariç, haftanın altı günü 11:00-21:00 saatleri arasında Alan Kadıköy’de.

Ücretsiz