KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

KÜLTÜR MERKEZLERİ

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

KÜLTÜR MERKEZLERİ

Alan Kadıköy

Açılış Tarihi 2021

Çalışma Saatleri 09:00 - 23:00

Adres Acıbadem Mahallesi Muhittin Üstündağ Caddesi No:2/2 Kadıköy / İstanbul

Telefon +90 216 414 38 00

Etkinlik Takvimini Görüntüle

Kadıköy Belediyesi, İstanbul’un en önemli tiyatro atmosferine sahip Kadıköy’e yepyeni bir tiyatro binası kazandırmak için yola çıktı.

Kadıköy Tiyatrolar Platformu’nun ve farklı alanlardan tiyatrocuların görüş ve önerileri dikkate alınarak hazırlanan Alan Kadıköy, dünyadaki örnekleri dikkate alınarak projelendirildi.

Ülkemizde ve Avrupa kentlerinde birçok sahnenin incelendiği bir süreç sonucu ortaya çıkan Alan Kadıköy'de, tiyatro sanatçılarının, sahne ve ışık uzmanlarının katkısı bulunuyor.

Sanatın çeşitli dallarında yerli ve yabancı performansların seyircisiyle buluşturmayı hedefleyen performans alanı 360° derece kullanılabilme özelliğine sahip.

Oyuncuların izleyicilerin ortasında performans sergileyecekleri 'meydan sahne sistemi'yle yapılan Alan Kadıköy sahnesi, farklı seyir biçimleriyle 400’ün üzerinde izleyiciyi ağırlayabilecek.

İstanbul’un en önemli sanat merkezlerinden biri olarak anılmayı hedefleyen Alan Kadıköy, tiyatro, sergi, performans ve konserlere ev sahipliği yapacak, günün her saati kültür-sanat atmosferi içinde olacak

Tasarım sürecindeki ana yaklaşım, hem zaman içerisinde oluşabilecek her türlü değişime ve farklı taleplere kolaylıkla adapte olabilen esnek bir iç mekan düzenine ve buna eşlik eden güçlü bir altyapıya, hem de zamanın etkilerine karşı dirençli ve dayanıklı bir yapı kabuğuna sahip çağdaş bir alan elde edilmesi olmuştur. Bu kapsamda; Klasik Sahne Düzeni, Orta Sahne Düzeni, Meydan Sahne Düzeni, Arena Sahne Düzeni tiyatro etkinlikleri kapsamında kullanılacak ana formlardandır.

Alan Sahne

Serbest Düzen, 500 kişi kapasitelidir.
Klasik Sahne Düzeni, 220 kişi kapasitelidir.
Orta Sahne Düzeni, 276 kişi kapasitelidir.
Meydan Sahne Düzeni, 162 kişi kapasitelidir.
Arena Sahne Düzeni, 224 kişi kapasitelidir.

Sergi Salonu

650 metrekare genişliğindeki galeri mekânı, Anadolu yakasında tüm disiplinleri kapsayan programlarıyla çağdaş sanat ‘’alan’’ı olarak hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 09.00 - 23.00

Cumartesi: 09.00 - 23.00

Pazar: 09.00 - 22.30

İletişim Bilgileri

Telefon: +90 (216) 414 38 00

Email: [email protected][email protected]

Adres: Acıbadem Mahallesi Muhittin Üstündağ Caddesi No:2/2 Kadıköy / İstanbul

https://alankadikoy.com