KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Aşk Hikayen Düşmüş

Aşk Hikayen Düşmüş

Tiyatro

BİLET AL

Tarih03 Nisan 2023

Saat 21:00

Mekan Kozyatağı Kültür Merkezi

Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi

Nushu Tiyatro & Echoes Sahne

Yazan: Ahmet Sami Özbudak

Yöneten: Emrah Eren

Oynayanlar: Ayça Koyunoğlu, Fatih Koyunoğlu

Ahmet Sami Özbudak’ın yazdığı ve Emrah Eren’in yönettiği Tiyatro Hayali’nin ilk hayali Aşk Hikayen Düşmüş oyunu, hiç kavuşmamış iki aşığın uzaktan uzağa oynadığı oyunlara tanıklık etmemizi sağlıyor.

Aşk Hikayen Düşmüş, birbirlerinin ruh eşi olan iki aşığın anlatıldığı bir aşk masalı… Oyun parmak boyunda insanlar, kanatlı müzisyenler, hayaletler ve ışıklı yollar ile aşıkların birlikte çocuk olduğu bir bahçeyi gösteriyor bize.

Yazar Ahmet Sami Özbudak’ın dünyasındaki kahramanlarımız “kadın” ve “erkek” birbirlerine aşıktır, ama henüz karşılaşmamışlardır. Bir anlamda birbirlerinin büyük aşkıdır, hatta onlar birbirlerinin ruh eşidir. Evren onları bir araya getirirse muhteşem bir aşk masalı armağan edilecektir Dünya’ya. Peki tam tersi olursa, onlar için hikaye daha zorsa, birbirlerinden çok uzaklara düşmüş ve hatta karşılaşmaları imkansızsa. Yine de aşk devam eder mi? Arada koca bir okyanus ya da yıllar olsa yine de aşk kalır mı bünyede? İki ruh eşi ayrı hayatlar içinde de sürdürebilir mi hikayeyi?

Rana ve Selçuk Alagöz’e, saygıyla…

+13

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.