KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Bir Yüzgeç Hikayesi

Bir Yüzgeç Hikayesi

Çocuk Tiyatrosu

BİLET AL

Tarih25 Kasım 2023

Saat 14:00

Mekan Caddebostan Kültür Merkezi

B Salonu

Tiyatro Fil

Oynayanlar: Ela Bayramoğlu, Halit Can Ünal, Didem Bilmez, Mustafa Poyraz

Oyun, çevre bilinci oluşturmak için çevre ve doğa temaları üzerinden okul öncesi ve ilköğretim müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Çocuklara istemeden de olsa denize düşen bir plastik parçasının deniz canlıları için ne kadar tehlikeli olacağını gösterirken, yardımlaşmanın ve arkadaşlığın önemini de anlatmaktadır. Oyun, çocukların çevre bilinci konusuna olumlu tutum geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Daha önce denize düşen bir plastik parçasının deniz canlılarına nasıl bir zarar verebileceğini düşündünüz mü? Üstelik bu bazen bir çöp olabilir, bazen de işe yarar bir insan eşyası. Karetta Karettaların yumurta bırakmaya çıktıkları sahillerde bilinçsizce yapılan yürüyüşlerin yumurtalara verdiği zararı, ya da denize atılan çöplerin onların yaşamlarında oluşturdukları zorlukları sevimli Karetta Karetta ailesi üzerinden işliyoruz. Bakalım doğayı ve canlıları anladığımızda neleri değiştirebiliyoruz.

+3

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.