KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Birth Preparation Course

Birth Preparation Course

Gösteri

BİLET AL

Tarih21 Eylül 2023

Saat 20:30

Mekan Alan Kadıköy

Alan Sahne

İstanbul Fringe Festival

Konsept, Koreografi ve Performans: Ori Lenkinski

Işık Tasarımı: Netta Koren

Sahne Tasarımı: Avidan Ben Giat

Sahne Yönetimi: Alina Zhutovsky

Müzik: Walter Wanderley, Meara O’Reilly, Roisin Murphy, Brian Eno, Techtronics, Sonnymoon, Barbara Lewis

Birth Preparation Course, uzayın derinliklerinde gelecekteki bir tür tarafından insan üremesi üzerine verilen intergalaktik ve interaktif bir derstir. Dünyanın dört bir yanındaki doğuma hazırlık kurslarında ebeler ve doğum koçları tarafından öğretilen materyallerden yararlanan gösteri, her bir insanın nasıl meydana geldiği hakkında bilgi aktarmak için metin, hareket, müzik, sahne ve izleyici katılımını kullanır. Ders, gizemli, çoğu zaman saklı ve temel bir organ olan plasentaya vurgu yapar.

Ori Lenkinski, Tel Aviv’de yaşayan bir dansçı, oyuncu, koreograf ve gazetecidir. Sahnede, internette ya da kâğıt üzerinde yaptığı çalışmalar, kelimeler ve hareket arasındaki bağlantıyı keşfetmeye adanmıştır. Ori bir dansçı olarak ABD, Avrupa ve İsrail’de bağımsız koreograflarla çalıştı. Eserleri arasında The Painting, Portrait #2, The Suit, Help Desk, Birth Preparation Course’un yanı sıra Carriage ve Expecting adlı dans filmleri yer almaktadır. Yakın zamanda 2022 Akko Uluslararası Fringe Tiyatro Festivali’nde En İyi Gösteri ödülünü kazanan Nataly Zukerman’ın Blueberry adlı oyununun ortak yaratıcısı ve hareket yönetmenidir.

*Performans İngilizce olarak gerçekleştirilmektedir.

 

Bilet Fiyatları: Tam 250 TL, İndirimli 150 TL, Gençler Ayakta 30 TL

Biletlere tiyatrolar.com.tr satış kanalından ulaşabilirsiniz.

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.