KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Doğu Ekspresinde Cinayet

Doğu Ekspresinde Cinayet

Tiyatro

BİLET AL

Tarih06 Nisan 2024

Saat 21:00

Mekan Caddebostan Kültür Merkezi

Büyük Salon

Akla Kara Tiyatrosu

Yazan: Agatha Christie 
Sahneye Uyarlayan: Ken Ludwig
Çeviren: Savaş Özdural
Yöneten: Atilla Şendil, Savaş Özdural 
Dekor: Serkan Kavurt 
Kostüm: Pelin Turancı 
Müzik: Fatih Özacun 
Işık: Ahmet Güleryüz 

Oynayanlar: Atilla Şendil, Savaş Özdura, Nazan Diper, Pelin Turancı, Oya İnci, Özdemir Çiftçioğlu, Hakan Akın, Ebru Karanfilci, Fatih Özacun, Ozan Dağara, Can Esendal, Ilgın Angın, Kerem Tataroğlu

1933 yılında Agatha Christie’nin İstanbul Pera Palas’ta kaleme aldığı, o yıldan günümüze kadar onlarca dile çevrilen, sinema filmi uyarlamaları yapılan kült eseri Doğu Ekspresinde Cinayet, bu sezon ilk kez Türkiye'de tiyatro sahnesinde.

İstanbul’dan yola çıkan Doğu Ekspresi'nde çok farklı kişiliklerin yanı sıra dünyanın en ünlü dedektifi Hercule Poirot da vardır. Daha ilk gece trende vahşi bir cinayet işlenir. Asabi iş adamı defalarca bıçaklanarak öldürülmüştür ve bunu yapabilecek herkesin tanığı vardır. Üstelik cinayetin işlendiği kompartıman gereğinden fazla kanıtla doludur. Poirot hayatında ilk defa sıkıntılı anlar yaşamaktadır.

Maktulü kim ya da kimler ve neden öldürmüştür? Sıradan bir yolcu grubu gibi görünen kişiler aslında bir şeyler mi saklamaktadır.?Tren bir dağ başında kara saplanıp mahsur kalınca Poirot, polis gelmeden katil ya da katilleri bulmak için zamanla yarışmaya başlar.

+13

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.