KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

Tiyatro

BİLET AL

Tarih26 Ocak 2023

Saat 20:30

Mekan Caddebostan Kültür Merkezi

Büyük Salon

Tatbikat Sahnesi

Yazan: Ray Bradbury

Çeviren: Nazlı Gözde Yolcu

Yöneten: Erdal Beşikçioğlu

Yönetmen Yardımcısı: Elvin Beşikçioğlu

Reji Asistanı: Selin Tekman

Işık Tasarım: Varol Tüfekçi

Dekor Tasarım: Barış Dinçel

Kostüm Tasarım: Başak Özdoğan

Oynayanlar: Erdal Beşikçioğlu, Ünsal Coşar, Fatih Sönmez, Selin Tekman, Neslihan Aker, Selin Zafertepe, Meli Yılmaz, Eda Eğilmez, Gizem Memiç, Adem Aydil, Jehat Kaplan

Tatbikat Sahnesi’nin yeni yapımı, distopik edebiyatın başyapıtlarından Fahrenheit 451, Erdal Beşikçioğlu rejisiyle seyircisiyle buluşuyor.

Arzulanan ve hayal edilen ütopik toplum modelinin anti-tezi niteliğindeki “distopya” kavramı; gelecekte ya da kurgusal bir evrende geçen, özgürlüğün reddedildiği, bunaltıcı ve baskıcı bir ideolojinin düzen adına yol açtığı korkuyu, acıyı, güvensizliği ve mutsuzluğu anlatır.

İnsan psikolojisinden başlayarak toplum düzenine yayılan bu denetlenemez kâbusta, kurtuluş mümkün olsa bile onu gerçekleştirmek her zaman mümkün müdür?

Fahrenheit 451; Bradbury’nin distopyası değil, açık seçik bizim dünyamızdır, kendi tarihimiz. Zaman ise belirsiz değil, daima bu zamandır. Şimdi sor kendine, kitap kâğıtlarını tutuşturmayı sağlayan bir sıcaklık derecesi, düşünceyi ortadan kaldırmaya yeter mi?

+13

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında alana giriş çıkış yapmamanızı, girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.