KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım

Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım

Tiyatro

BİLET AL

Tarih02 Aralık 2022

Saat 20:30

Mekan Caddebostan Kültür Merkezi

Büyük Salon

Donkişot Tiyatro

Yazan ve Yöneten: Semih Çelenk

Ses: Metin Bozkurt, Alper Antmen

Işık: Abdullah Uysal

Oynayan: Fırat Tanış

Gelin Tanış Olalım, hikâyeye türkülerin, deyişlerin eşlik ettiği türkülü bir seyirlik; bir türkü müzikali, seyirciyi kadim ozanların sesleriyle, sözleriyle kavrayan toplu bir ritüel… Fırat Tanış sesiyle sözüyle bu yolculukta rehberiniz, kılavuzunuz olacak.

Gelin Tanış Olalım, bir Abdal hikâyesidir. Bugünden bir Abdal anlatır hikâyeyi... Bu hikâye, her şeyin ateş ve kül olduğu, rüzgarların külleri savurduğu, avuçlarımızın bomboş kaldığı bir kâbusun ortasında
sıçrayıp uyandığımızda anlatıldı. Türkülerin yollarından geçerek,  ezgilerin izlerini sürerek,aşktan ve hayattan, ayrılıktan ve vuslattan, sıla ve gurbetten, haktan ve hakikatten, dağların başından, suların kıyısından, ekinlerin içinden geçerek anlatıldı bu hikâye... Tanışalım, bakışalım, konuşalım, gönülden söyleşelim diye. Türkü söyleyelim, salınalım, oynayalım diye... Kavilleşelim, yolda buluşalım, suyu ekmeği paylaşalım diye... Türkülere içten geldiği gibi eşlik edebileceğiniz toplu bir terapi, iç dünyanıza yapacağınız bir yolculuk... 

Fırat Tanış’a sahnede Cem Erdost İleri, Mehmet Taylan Ünal, Sitar Sertaç Şanlı ve Mesut Ulusan enstrümanlarıyla eşlik ediyor.

+10​

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.