KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Freak Show

Freak Show

Tiyatro

BİLET AL

Tarih22 Kasım 2023

Saat 20:30

Mekan Barış Manço Kültür Merkezi

Tiyatro Salonu

Tiyatro Jargon

Yöneten: Aras Kösedağ

Yazan ve Oynayanlar: Zihni Bayraktar, Furkan Altınışık

Yıl 2071. Finlandiya’da çok ünlü bir Talk Show’un 100'üncü ve son bölümündeyiz. Teknolojinin ilerlediği, internetin sanal zeka platformuna dönüştüğü bu dijital çağın arenasındayız. İnsan ilişkilerin karmaşıklaştığı, farkındalık seviyelerinin iç içe geçtiği bir zaman. Her hafta farklı bir konuyu işleyen, sivri diliyle teknoloji dışında hiçbir ilerleme kaydedemeyen dünyayı yerden yere vuran ünlü sunucu, son programında “Kötülük ve Mağduriyet” temalarını işlemek için gözünü bu kez uluslararası bir yardım kuruluşun temsilcisine dikmiştir.

“Bir yanlışın ömür boyu öyle olması daha kolay. Kabullenmek ve bir daha üzerine düşünmemek. O kalsın orada. Beynimin hangi köşesine kaydedilirse edilsin. Çünkü o yanlış kalkıp gelip başka bir şeye dönüşünce, bununla baş etmek çok zor oluyor. Sus mu? Unut mu? Konuş mu? Çöz mü? Ağla mı? Zırla mı? Anla mı? Ne yapacağım şimdi ben?”

+13

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.