The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController. The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController.

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Hakikat, Elbet Bir Gün

Hakikat, Elbet Bir Gün

Tiyatro

BİLET AL

Tarih07 Ekim 2023

Saat 20:30

Mekan Alan Kadıköy

Alan Sahne

Tiyatro D22

Yazan: Berkay Ateş

Yöneten: Serkan Salihoğlu

Oynayanlar: Gizem Erdem, Seda Türkmen, Emir Çubukçu, Can Kulan, Berkay Ateş.

Bütün normallerin değiştiği, değerlerin alt üst olduğu ‘uzak’ bir ülke. Kargalar, fareler sokakları istila etmiş, şairler, yazarlar mazgallara hapsolmuş. Bir genç, doğum gününde, doğduğu evin
sokağında gözaltına alınır. Sebebi bilinmez ve bilinmeyecektir.

Karanlık bir masalın içindedir artık. Boynuna, göğsüne ve sırtına üç darbe alır ve artık sokaktadır. Ülkede bu 'halk düşmanı'nı yakalamak için seferberlik ilan edilir. Televizyonlar, kargalar, fareler, ayılar ve insanlar... Herkes bu sarı t-shirt’lü gencin peşindedir. Ülke genelinde sarı yasaklanır. Hayat durma noktasına gelir ve son olarak artık güneş doğmayacaktır.

Hakikat, Elbet Bir Gün, yaralı bir masumun, bir gün hepimizin cebinden çıkması muhtemel o son
mektubunun hikayesidir. Distopik bir masal, güneşin bir gün mutlak doğacağına, hakikatin elbet bir gün ortaya çıkacağına inananların isyanı. Bir yıllık bir adalet arayışı.

+13

 

Biletlere tiyatrolar.com.tr satış kanalından ulaşabilirsiniz.

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.

The controller for path '/plugins/' was not found or does not implement IController.