KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Hansel & Gretel Alteration

Hansel & Gretel Alteration

Gösteri

BİLET AL

Tarih19 Eylül 2023

Saat 20:30

Mekan Alan Kadıköy

Alan Sahne

İstanbul Fringe Festival

Grimm masalının anlatı yapısını değiştiren çalışma, “sıvı aile” kavramına ve bunun yetişkinler ile ergenler arasında yol açtığı görece zorluklara odaklanıyor. Üç dansçı, geçmiş diyalogların seslerinin flashback gibi geldiği soğuk ve minimal bir ortamı canlandırıyor. Bu sesler, aile ilişkileri değişirken tüm eserin dramaturjik çizgisini destekliyor. Ebeveyn ve çocuk rolleri, netlik getirmek yerine uzun bir çatışma ve ayrılık geçmişini etkileyen yinelenen bir bireycilik tarafından güçlü bir şekilde manipüle edilir.

VIDAVÈ, Milano’da yaşayan dansçı ve genç koreograflar Noemi Dalla Vecchia (1997) ve Matteo Vignali’nin (1993) koreografik projesi olarak 2020 yılında doğdu. Çalışmaları İtalya’daki genç yazarlar için en büyük ağ olan Network AnticorpiXL’den seçildi, çok sayıda İtalyan ve Avrupa festivalinde sunuldu, ADEB Udine 2021, TheodorRawyler 2021’de mansiyon, ProspettivaDanzaTeatro 2021, Linkage Koreografi Yarışması 2022, SoloTanz Festivali 2023’e katılım, Residanza 2023 ulusal ödülü gibi önemli ödüller aldı.

Bu gösteri İstanbul İtalyan Kültür Merkezi iş birliğiyle sergilenecektir.

 

Bilet Fiyatları: Tam 250 TL, İndirimli 150 TL, Gençler Ayakta 30 TL

Biletlere tiyatrolar.com.tr satış kanalından ulaşabilirsiniz.

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.