KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Mikrobistan

Mikrobistan

Çocuk Tiyatrosu

BİLET AL

Tarih27 Mayıs 2023

Saat 13:00

Mekan Caddebostan Kültür Merkezi

B Salonu

Seçkin Sanat

Yazan ve Yöneten: Cem Engin

Oynayanlar: Berfin Gümüş, Cem Baha Boybeyi, Cemal Çelik

Ailesi ile sorunlar yaşayan bir çocuğun hastalanması ile mikroplar çocuğun vücudunda bir Mikrobistan krallığını kurmuşlardır. Kral Mikrobüs’ün amacı, mikropları bütün vücuda yaymaktır. Askerus, Mikrobistan krallığının koruyucusudur. En yakın arkadaşı Mikrocuk’un ülkeden kovulmasından sonra içinde bulunduğu krallığı sorgulamaya başlar.

Mikrocuk’un sürgüne gönderilmesinin ardından, çocuğun vücuduna temizliğe gelen Köpücük, Askerus ile karşılaşır. Köpücük'ün yardımıyla arkadaşını kurtarabileceğini düşünen Askerus, Kral Mikrobüs’ün "onu vücuttan dışarı gönder!"emrine uymaz ve Köpücük’ü vücuttan atmaz. Askerus, Köpücük ile iş birliği yapar. Ancak çocuğun hastalanmasının artmasından dolayı yorgun düşen Köpücük, seyircilerin yardımlarıyla Mikrocuk’u getirmeye gider. Zamanla düşünmeye ve sorgulamaya başlayan Askerus, artık Mikrobüs’ün kötü bir mikrop olduğunu anlar ve kendi kararlarını vermek istediğini düşünür. Mikrocuk ile gelen Köpücük’de Askerus’u kötü Mikrobistan krallığından kurtarır. Ebeveynleri ile sorununu çözen çocuk da Mikrobistan krallığının sonunu getirir. Krallık yıkılırken Köpücük, Mikrocuk ve Askerus, Mikrobistan krallığını terk eder. Çocuğun vücudunda iyi mikrop olarak yaşamaya başlarlar.

+3

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.