KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Nora 2

Nora 2

Tiyatro

BİLET AL

Tarih08 Aralık 2022

Saat 20:30

Mekan Alan Kadıköy

Alan Sahne

Bahçe Galata

Yazan: Lucas Hnath
Çeviren: Nihal Geyran Koldaş
Yöneten: Saim Güveloğlu
Dekor Tasarım ve Kostüm Tasarım: Hilal Polat
Işık Tasarımı: Utku Kara
Asistan: Bilgesu Akın

Oynayanlar: Nihal Geyran Koldaş, Tülin Özen, Tansu Biçer, Zeynep Çötelioğlu

Oyun, Henrik Ibsen’in ünlü oyunu Nora‘nın (Bir Bebek Evi) devamı olarak Amerikalı oyun yazarı Lucas Hnath tarafından 2017 yılında yazılmıştır.

Ibsen’in metninin finalinde Nora, kocasını ve üç çocuğunu geride bırakarak evini terk eder. Lucas Hnath oyunu yazmaya başlarken aklında iki fikir olduğunu söylüyor: Birincisi bir kapı çalacak -bu kapı, Nora’nın 15 yıl önce çıkıp gittiği evin kapısıdır-, ikincisi Torvald -bu erkek, Nora’nın 15 yıl önce terk ettiği kocasıdır- ve Nora, Ibsen’in metninde yapmadıkları şeyi, gerçek bir tartışmayı -yazarın deyişiyle ‘boka batmak’- yapacaklar.

Bir kapı çalınır, Anne Marie -bu kadın, Nora’yı da, Nora gidince Nora’nın üç çocuğunu da büyüten kadındır- kapıyı açar, gelen Nora’dır; tam 15 yıldır kendisinden hiç bir haber alınamayan, öldü zannedilen Nora... Ve oyun başlar.

12+

Bilet Fiyatları: Tam 190 TL, Öğrenci 110 TL, Gençler Ayakta 30 TL

Gençler Ayakta projesi, 18-30 yaş arasındaki gençlerin tiyatroya katılımını teşvik etmek amacıyla Kadıköy Belediyesi Alan Kadıköy tarafından hayata geçirilen bir gençlik projesidir. Bu proje kapsamında oluşturulan Gençler Ayakta kategorisinden bilet alan seyirciler, Alan Kadıköy’de sahnelenen performansları salonun yalnızca balkon katından ve ayakta olarak izleyebilirler. Bu kategori özelinde, seyircilerin salona alınabilmesi için bilet kontrolü sırasında kimlik beyan etmeleri zorunludur.

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.