KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Roboski Uludere’nin Gözyaşları

Roboski Uludere’nin Gözyaşları

Söyleşi

Tarih28 Ocak 2023

Saat 14:00

Mekan Caddebostan Kültür Merkezi

Büyük Salon

Kadıköy Belediyesi

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, 28 Aralık 2011 tarihinde Şırnak'a bağlı Uludere-Roboski köyünde hava saldırısı sonucu ölen çoğu çocuk 34 yurttaşımızın anısına önemli ve tarihi bir kitap kaleme aldı.

TBMM’de kurulan Uludere Araştırma Komisyonu’nda görev yapan Levent Gök, iğneyle kuyu kazarcasına bir uğraş ile yıllar içerisinde elde ettiği bulguları kitaplaştırdı. “Roboski Uludere’nin Gözyaşları” adı altında İmge Kitabevi tarafından yayınlanan eser olayın gelişimini, hava harekâtı kararının nasıl alındığını, hayatını kaybedenlerin portrelerini, köyün konumunu ve acılı ailelerin adalet arayışlarından neden sonuç alınamadığını ayrıntılı bir şekilde işliyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yazdığı önsözde kitabın hafızamızı tazelediğini, tarihe not düştüğünü ve büyük bir acıyı unutturmadığını ifade etmiştir

Ücretsiz

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.