KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Şen Makas

Şen Makas

Tiyatro

BİLET AL

Tarih26 Temmuz 2024

Saat 21:00

Mekan Özgürlük Parkı Açıkhava Tiyatrosu

Açıkhava Tiyatrosu

Tiyatro Kare

Yazan: Paul Portner 
Uyarlayan: Özgür Yetkinoğlu 
Yöneten: Nedim Saban

Oynayanlar: Melek Baykal, Jess Molho, Fatih Gülnar, Özgür Yetkinoğlu, Müge Kement, Cem Güler

Guiness Rekorlar Kitabı’na geçen Şen Makas oyunu tiyatroseverlerle buluşuyor.

Amerika Tiyatro Tarihi’nin "En Uzun Süreli Oynanan Oyunu" olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na geçen Şen Makas, Boston’da 1979 yılından bu yana aralıksız olarak perde açıyor. Oyun, Charlie Chaplin Komedi Ödülü alan tek oyun olma özelliğine sahip. Dünyanın tüm ülkelerinde yıllarca sahnelenen oyun, 1997 yılında da Tiyatrokare’de büyük başarıyla sahnelenmişti.

Oyunun sosyal medya kullanımının yoğunlaştırıldığı yeni versiyonu, Nedim Saban tarafından yepyeni bir yorumla sahneleniyor.

Şen Makas'ta seyirciler bir kuaför salonundaki olayın tüm ayrıntılarına tanıklık ederek, hem oyuna katılıyorlar, hem katıla katıla gülüyorlar. Kuaför salonuna sızan katili oyunculara soru sorarak belirleyen seyircinin oy oranına göre oyunun sonu değişiyor. Her gece farklı oyun oynanıyor.

Ahududu oyunuyla sahneye dönen Melek Baykal, Şen Makas'ta şen bir dul kadını oynuyor.

+10

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında etkinlik alanına giriş çıkış yapmamanızı, etkinlik başlamadan önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.