KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Tarla Kuşuydu Juliet

Tarla Kuşuydu Juliet

Tiyatro

BİLET AL

Tarih19 Mart 2023

Saat 20:00

Mekan Caddebostan Kültür Merkezi

Büyük Salon

Ezop Sahne

Yazan: Ephraim Kishon
Çeviren: Hale Kuntay
Yöneten: Engin Alkan

Oynayanlar: Engin Alkan, Sevinç Erbulak, Osman Kot, Murat Bavli

Tarla Kuşuydu Juliet, aşkın yüceliğine kapılıp kendinden geçenleri hayallerle dolu bir rüyadan uyandırıyor! WilliamShakespeare’in ünlü tiyatro eseri Romeo ve Juliet’e alternatif bir son üzerinden mizahi bir dille yaklaşıyor.

Sevinç Erbulak’ın hem huysuz Juliet hem de dadı rolünde; Engin Alkan’ın ise hem uyuşuk bir ev erkeği haline gelmiş Romeo hem de rahip rolünde seyirci karşısına çıktığı oyunda Shakespeare rolünü Fatih Al, çiftin ergen kızı Lukretia rolünü ise Mert Şişmanlar üstleniyor.

Usta tiyatrocu Engin Alkan’ın yıllar önce Şehir Tiyatroları’nda da yönettiği ve yine Sevinç Erbulak ile rol aldığı, uzun yıllar kapalı gişe oynayan “arlaKuşuydu Juliet,  Ezop Sahne prodüksiyonu ve Engin Alkan rejisiyle sahneleniyor.

Dırdırcı bir Juliet ve günden güne aşığına ilgisi azalan bir Romeo... Tarihin efsanevi âşıklarını alışılmışın dışında bir ilişkinin içinde izlemek için Tarla Kuşuydu Juliet'i kaçırmayın!

+12

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.