KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Veda

Veda

Tiyatro

BİLET AL

Tarih21 Kasım 2023

Saat 20:30

Mekan Caddebostan Kültür Merkezi

Büyük Salon

Tiyatrokare

Yazan: Ayşe Kulin
Uyarlayan ve Yöneten: Nedim Saban

Dekor ve Kostüm Tasarımı: Eylül Gürcan
Işık Tasarımı: Ayşe Sedef Ayter
Görüntü Tasarımı: Necati Demircan

Oynayanlar: Nevra Serezli, Leyla Feray, Aziz Sarvan, Fatih Gülnar, Meral Asiltürk, Zeynep Sevi Yılmaz, Alişan Özkan, Gizemnur Topaloğlu, Gizem Çayhanoğlu

Oyunda usta tiyatro sanatçısı Nevra Serezli alışılmamış bir deli saraylı kompozisyonuyla, genç oyuncu Leyla Feray da yasak bir aşkın kahramanı olarak öne çıkıyor.

Fatih Gülnar'ın bir Cumhuriyet aydınına, Aziz Sarvan'ın Ayşe Kulin'in dedesi Ahmet Reşat'a hayat verdiği otobiyografik roman, yazarın Osmanlı'nın son Maliye Nazırı olan dedesinin öyküsünü, Kurtuluş savaşı yılları ve Cumhuriyet'in kuruluşunu sımsıcak bir konak ve aşk hikayesi olarak anlatıyor.

Eylül Gürcan ve Ayşe Ayter gibi ödüllü tasarımcıların imza attığı oyunda, ayrıca Meral Asiltürk, Alişan Özkan, Zeynep Sevi Yılmaz, Gizem Nur Topaloğlu, Gizem Çayhanoğlu rol alıyor.

+8

 

Değerli misafirlerimiz, etkinlikten en az 15 dakika önce gelmenizi, etkinlik sırasında alana giriş çıkış yapmamanızı, girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.