KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

KÜLTÜR MERKEZLERİ

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

KÜLTÜR MERKEZLERİ

Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi

Açılış Tarihi 1999

Çalışma Saatleri 09:00 - 18:00

Adres Merdivenköy Mahallesi Ressam Salih Ermez Caddesi No: 46 Gözcübaba / Kadıköy / İstanbul

Telefon 0216 357 28 37, 0216 357 28 95

Etkinlik Takvimini Görüntüle

Kadıköy Belediyesi Halis Kurtça Kültür Merkezi, 26 Mart 1999 yılında tiyatro, müzik, konferans, söyleşi, sergi gibi kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapmak amacıyla kurulmuştur.

Hizmet verdiği 16 yıl boyunca tiyatro, atölye, panel, seminer ve sergi gibi etkinliklere programında yer veren merkez, özellikle çocuk tiyatrosu etkinlikleriyle öne çıktı. Çocuk tiyatrosu toplulukları ile izleyici çocukların ve ebeveynlerinin beğenisi kazanan merkez, süreç içinde doğallığıyla çocuk etkinlikleriyle anılır oldu. Bu odaklanmayı gören Kadıköy Belediyesi, 2015 etkinlik sezonunun ardından HKKM’yi çocuk odaklı bir etkinlik merkezine dönüştürme kararı aldı.

Kadıköy Belediyesi tarafından yenilenen HKÇKM, 20 Ocak 2018 tarihinden itibaren çocuk kültür merkezi olarak hizmetine devam etmektedir.

Çocuk dostu mimari yaklaşımların, çocuk bakış açısına göre planlanmış mekan kullanımlarının esas alındığı Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi (HKÇKM), çocukların kendilerini özgür ve mutlu hissedecekleri, yaratıcılıklarını kolayca açığa çıkartabilecekleri farklı modülleriyle günün her saati bir çocuk atmosferi oluşturacak.
 
Alternatif bir sosyal mekan olarak da tasarlanan HKÇKM, çocukların farklı etkinlerle buluşacağı, yaşıtlarıyla sosyal iletişim kuracakları, sanatsal ve kültürel alışverişlerde bulunacakları bir odak olma özelliği de taşıyor.
 
Ortak alanları, seyir koltukları, kafeterya menüleri, sergileme ekipmanları ve daha birçok detayı çocuklara göre ve çocuk dostu yaklaşımla düzenlenen etkinlik merkezinde, yıllık olarak yapılan programlarla Kadıköylü çocukların yaşamlarına ışık tutacak içerikler çocuklarla buluşacak.

Merkezimizde 148 kişilik tiyatro salonu, 3 adet atölye bulunmaktadır.

Ücretli etkinliklerin bilet satışı online satış kanallarından organizasyonlar tarafından yapılacaktır. Gişe hizmeti verilmeyecektir.

Organizasyon tarafından farklı kanallarla satışa sunulan bilet fiyatlarından Kadıköy Belediyesi sorumlu tutulamaz.

Bilet satışı ile ilgili doğacak her türlü aksaklıkta sorumluluk etkinlik sahibine aittir.

İçerik bilgisinde ücretsiz “**” lı atölyelere katılım rezervasyon ile yapılmaktadır. Atölye tarihinden beş gün öncesi itibarıyla, hkckm.kadikoy.bel.tr adresi üzerinden, çevrimiçi olarak kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

Atölyelere iki kereden fazla mazeret belirtmeden gelmeyen katılımcı atölyeye devam edemez ve içerisinde bulunulan sezon boyunca başka bir çalışmaya kayıt yaptıramaz.

Atölye çalışmaları çocuklarla interaktif olarak yapılmakta olup, ebeveynler kabul edilememektedir.

Etkinliğe gelmeden önce etkinlik ile ilgili güncel bilgiler ve değişiklikler “hkckm.kadikoy.bel.tr” adresinden kontrol edilebilir.

Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmaz. Etkinliğe geç kalanlar, ancak ikinci yarıyı izleyebilirler.

Salona her türlü yiyecek ve içecek sokulması yasaktır.

Etkinlik süresince cep telefonu ile konuşmak, görüntülü ve/veya ses kayıt cihazı ile kayıt yapmak yasaktır.

Yasalar gereği kapalı alanlarda sigara içilmesi yasak olduğundan, kültür merkezimizde de bu kural uygulanmaktadır.

Açılış Saati: 09.00
Danışma: 0216 357 28 37, 0216 357 28 95

Ayrıntılı bilgi için hkckm.kadikoy.bel.tr adresini kontrol ediniz.

Kroki

Galeri