KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Aşk Obuası İle Romantizm

Aşk Obuası İle Romantizm

Konser

BİLET AL

Tarih27 Mayıs 2024

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

Kadıköy Belediyesi

Ayşin Kiremitçi (obua & aşk obuası), Müge Hendekli (piyano)

Ayşin Kiremitçi ve Müge Hendekli çok farklı bir resital programla seyirciyle buluşuyor. Schumann ve Boyadjief'in aşk obuası için olan eserleri Türkiye'de ilk kez seslendirilecekler. Aşk obuası pek tanınan bir çalgı olmadığı için sanatçılar kısa bir anlatım da yapacak.

BİFO  ile  Londra Royal Albert Hall’da katıldığı konserde İngiliz basınında adından övgüyle söz edilen Ayşin Kiremitçi farklı projelere imza atmakta. Barok ve modern obua çalışmalarına çeşitli platformlarda devam eden sanatçı halen akademik çalışmalarını İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda sürdürmekte; solo, oda müziği ve  BİFO konserlerine devam etmektedir.

Müge Hendekli 2008 yılında “Ravel ve Solo Piyano Eserlerindeki Müzik Dışı Çağrışımlar” başlıklı doktora tezini tamamladı. 2012 yılında doçent ünvanı aldı. 2010’da kurulan modern müzik topluluğu Hezarfen Ensemble’ın ve 2011 yılında kurulan Camerata Barok İstanbul’un daimi üyesi olan piyanist, halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda profesör olarak görev yapmaktadır.

 

Konserin biletleri mobilet.com adresinden temin edilebilir.

Süreyya Operası gişesi yalnızca KBSO etkinliklerinin olduğu Pazartesi günleri, 12.00-20.00 saatleri arasında açılır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.