KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Borusan Quartet & Lucienne Renaudin Vary

Borusan Quartet & Lucienne Renaudin Vary

Konser

BİLET AL

Tarih05 Haziran 2023

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

İKSV 51. İstanbul Müzik Festivali

Lucienne Renaudin Vary (trompet)

Borusan Quartet: Esen Kıvrak (keman), Nilay Sancar (keman), Efdal Altun (viyola), Çağ Erçağ (viyolonsel)

Yeni neslin en heyecan verici trompet sanatçılarından Lucienne Renaudin Vary ile 51. İstanbul Müzik Festivali’nde randevunuz var. Türkiye’nin önde gelen oda müziği topluluğu Borusan Quartet ile Festival Buluşması kapsamında seçkin bir repertuvarı seslendirecek genç Fransız müzisyen, yaşının ötesinde bir olgunluktaki yeteneğiyle müzikseverleri büyülüyor. Süreyya Operası’nın tarihi atmosferinde gerçekleştirilecek buluşma, festivalin en çok beklenen performanslarından biri olarak öne çıkıyor.

Daha 17 yaşındayken Fransa’nın ünlü klasik müzik ödülü Victoires de la Musique Classique’in “Révélation” kategorisinde birinci olan trompetçi, Avrupa ve Asya’da birçok ünlü orkestranın turnesine katıldı. Hollanda Filarmoni Orkestrası ile Concertgebouw’da, Kaohsiung Senfoni Orkestrası ile Tayvan’da sahneye çıktı. Paavo Järvi yönetimindeki İngiliz Philharmonia Orkestrası, Kraliyet Filarmoni Orkestrası ve Münih Senfoni Orkestrası ile konserler veren, Gstaad Menuhin Festivali’nin programında yer alan sanatçı, Finlandiya’da Moshe Atzmon yönetiminde Sørensen’in Trompet Konçertosu’nu seslendirdi. 2021’de, Julian Lloyd Webber’in oluşturduğu “30 Yaş Altı En Iyi 30 Müzisyen” listesinde yıldızı parladı.

23 yaşına kadar Warner Classics etiketiyle üç albüm kaydetti; son albümü ile Genç Sanatçı kategorisinde Almanya’nın en prestijli ödüllerinden Opus Klassik Ödülü’nün sahibi oldu ve İsviçre’de genç müzisyenlere verilen Arthur Waser Ödülü’nü kazanan ilk kadın olarak tarihe geçti. Bu konserde Vary’ye eşlik edecek, yıllardır Türkiye’nin ve dünyanın seçkin festival ve salonlarında gurur veren performanslara imza atan Borusan Quartet, klasik dönemden moderne uzanan geniş bir repertuvara sahip. Dörtlü, sezon konserlerinin yanı sıra 2020’den beri dünyanın en önemli oda müziği etkinliklerinden Amsterdam Yaylı Çalgılar Dörtlüsü Bienali’nin programında yer alıyor. Topluluk, BBC Müzik Dergisi’nin “Ayın En İyi Oda Müziği Kaydı” ödülünü ve finali Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan ICMEC Uluslararası Oda Müziği Topluluğu Yarışması’nda altın madalyayı kucakladı.

Festival, yükselişini sürdüren genç trompet yıldızı Lucienne Renaudin Vary ile Borusan Quartet’i buluşturacak bu çok özel konseri İstanbullu müzikseverlere sunmaktan mutluluk duyuyor.

“İnanılmaz bir olgunluğa sahip, olağanüstü bir virtüöz.” (Victoires de la Musique Classique)

Program:

A. Piazzolla - Buenos Aires’in Dört Mevsimi

A. Piazzolla - Chau Paris

A. Ginastera - Danza de la Moza Donosa

J. B. G. Neruda - Trompet Konçertosu, Mi bemol Majör

E. Satie - Gymnopédie no. 1

A. Dvořák - Annemin Öğrettiği Şarkılar

A. Dvořák - Gökyüzüne Bakarken

A. Dvořák - İyi Geceler

Biletler, passo.com.tr adresinden temin edilebilir.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.