KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Dans Adrenalin

Dans Adrenalin

Dans Gösterisi

BİLET AL

Tarih20 Aralık 2023

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

İstanbul Devlet Opera ve Balesi

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu MDTistanbul, beş parçadan oluşan Dans Adrenalin adlı programıyla 2023-2024 sanat sezonuna başlıyor.

Programda; önceki sezonlarda MDTistanbul ile çalışmış Koreli koreograf Dong Kyu Kim'in yeni parçası 'Seni Görüyorum', MDTistanbul sanatçılarından Alper Marangoz'un yeni çalışması 'Bahar' ve değişen kastıyla tekrar sergilenecek olan 'Koz' adlı çalışması, topluluğun yeni koreograflarından Ferhat Güneş'in 'Re-Side' adlı kısa filminin sahne uyarlaması olan 'Reside/Düşler 3 Kere Görülmeli' ve tanınmış birçok dans topluluğunun koreograflığını sürdüren, İhsan Rüstem'in 'Anikka' adlı yeni çalışması yer alıyor.

İlk parçanın müzik ve ses tasarımını Jiho Jang’ın, diğer parçaların ise Onur Seçki’nin yaptığı programda, ışık tasarımı Taner Aydın’a, dekor/kostüm tasarımı Olcay Engin Kaymaz’a ait.

Dans Adrenalin, 15-24 Kasım, 2-20-23 Aralık tarihlerinde Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda seyirciyle buluşacak.

Biletler biletinial.com adresinden temin edilebilir.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.