KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

II. Suna Korad Şan Yarışması Final Konseri

II. Suna Korad Şan Yarışması Final Konseri

Konser

BİLET AL

Tarih14 Mart 2024

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

İstanbul Opera Derneği

Jüri Üyeleri: Tan Sağtürk (Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü), Doç.Dr.Tülay Hatip, Caner Akın (İDOB Başrejisörü), Otilia İpek (İDOB Sanat Danışmanı), Remzi Buharalı (AKM Sanat Yönetmeni), Paolo Villa (İDOB Orkestra ve Koro Şefi; Korrepetitörü), Serdar Yalçın (Besteci ve Orkestra Şefi)

Türkiye’nin opera tarihine ismini altın harflerle yazdıran kolaratür soprano Suna Korad emsalsiz ses tekniği ve ifadesiyle dünyanın her yerinde hayranlık uyandırmıştır. Maria Callas, Renata Scotto, Tito Gobbi, Yehudi Menuhin, Mario Del Monaco, Renata Tebaldi ve Rudolf Nuriyev gibi dünyaca ünlü sanatçılarla birlikte aynı sahneyi paylaşmış olan sanatçımız adına İstanbul Opera Derneği genç opera sanatçılarına destek verebilmek adına şan yarışması düzenlemektedir.

II. Ulusal Suna Korad Şan Yarışması, La Sacala, Bolşoy gibi dünyanın en önde gelen sahnelerinde ülkemizi temsil eden devlet sanatçısı Suna Korad anısına düzenlenmektedir. Bu yarışma opera dünyasına genç ve yeni sesler kazandırmayı hedeflemektedir.

Ulusal Suna Korad Şan Yarışması, 2022 yılında Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle Süreyya Operası’nda başlamıştır. Geçen yıl ilki düzenlenen yarışma bu yıl da 14 Mart 2024 tarihinde yine Süreyya Operası’nda yapılacaktır.

 

Konserin biletleri mobilet.com adresinden temin edilebilir.

Süreyya Operası gişesi yalnızca KBSO etkinliklerinin olduğu Pazartesi günleri, 12.00-20.00 saatleri arasında açılır.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.