KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Shakespeare Operada

Shakespeare Operada

Konser

BİLET AL

Tarih19 Aralık 2023

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

İstanbul Devlet Opera ve Balesi

Solistler: Sevim Ateş, Ceren Aydın, Işık Belen, Berk Dalkılıç, Bezmi Hazal Ekşi, Ali Murat Erengül, Anna Sirel Y. Etyemez, Alper Göçeri, Nesrin Gönüldağ, Otilia İpek, Burak Kul

Piyano: Fügen Yiğitgil

Kondüvit: Onur Alp Ertaman

Shakespeare, insana insan tabiatının çıplak gerçeklerini ve derinden huzursuz edici yönlerine ışık tutan “zamansız bir yazar”dır. Her ülkenin her kuşağıyla sanki yeniden doğması ve her doğuşunda daha da canlı oluşu, Shakespeare’in ölümsüzlüğünün başlıca nedenidir. Bu yüzdendir ki dünyanın her yerinde olduğu gibi, bugün Türkiye’de de bizim çağdaşımızdır ve gelecek kuşakların da çağdaşı olacaktır.

İnsanoğlunun bünyesinde barındırdığı tüm psikolojik detayları incelemiş olan, döneminin en büyük şair ve oyun yazarı William Shakespeare'in eserlerinden opera literatürüne işlemiş olan eserlerden oluşan seçkin konser programında; Hamlet, Falstaff, I Capuleti e i Montecchi, Romeo ve Juliette, Macbeth, Otello operalarından aryalar seslendirilecek.

Biletler biletinial.com adresinden temin edilebilir.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.