KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Tangopera

Tangopera

Müzikal

BİLET AL

Tarih12 Nisan 2023

Saat 20:30

Mekan Süreyya Operası

İstanbul Devlet Tiyatrosu

Yazan: Ragıp Ertuğrul, Gökay Genç

Yöneten: Elif Erdal

Beste & Müzik: Burhan Şeşen, Gökhan Şeşen

Dekor & Kostüm Tasarımı: Şirin Dağtekin Yenen

Işık Tasarımı: Akın Yılmaz

Dramaturg: Günay Ertekin

Oynayanlar: Yıldırım Gücük, Ahenk Demir, Kemal Topal, Sevinç Erol, Murat Yatman, İrem Alnıaçık, Evren Akyürek, Ferhat Işıktaş, Ecem Alpay, Kemal Aydın Sezgin, Ceren Narinoğlu, Burhan Yıldız, Mustafa Çirkin, Ege Sezer

Orkestra Şefi: Rahim Ozan Demir
Orkestra: Görkem Öztürk (keman), Cemal Daban (akordeon), Ezgi Yağcı (piyano), Murat Akbulut (bas gitar), Kaan Yol (davul)

Dansçılar: Rıza Leki, Büşra Devrim Cevher, Alparslan Çağlar, Ihlara Yener, Koray Atak, Gökçe Camgöz, İsmail Nadir Bilgili, Nur Gizem Aydın, Zeynep Sönmez, Cemre Buse Akkaya, Gülşah Bolat, Hande Gürak Sızmaz, Sefa Çelenk, Devrim Ilgaz Karaahmet, Kıvanç Hatırnaz, Nazlıcan Altun, İris Arıkan, Ekinsu Karaata, Melisa Polat

Beyoğlu’nda eski bir han, zamana meydan okuyarak ayakta durmakta ve birbirinden renkli kiracılarına ev sahipliği yapmaktadır. Han sahibi Turgut Bey’in kızı evlenmek üzeredir ve herkesi tatlı bir telaş sarmıştır. Ancak bu sevinç kısa sürede yerini endişeye bırakır, çünkü tüm kiracıları etkileyen kötü bir haber yayılır: Yaşadıkları tarihi han bir eğlence mekanına çevirilecek ve her biri yerinden olacaktır. Bu haber yetmezmiş gibi terslikler de üst üste gelir. Tüm bu zorluklara bir hal çaresi ararken dostlukları, vefaları, bağlılıklarıyla sınanırlar.

 

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.