KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Wolfie Harikalar Operasında

Wolfie Harikalar Operasında

Çocuk Operası

BİLET AL

Tarih16 Aralık 2023

Saat 13:00

Mekan Süreyya Operası

DenizBank Çocuk Operası

Opera alanında bir ilk olan ve çocuklara sanat alanında yaratıcılıkları ile hayal güçlerini genişletebilecekleri daha fazla alan açma yönünde önemli bir platform sunan DenizBank Çocuk Operası, Papagenolar’dan sonra Wolfie Harikalar Operasında adlı ikinci eseri sahneye taşıyor.

Rejisörlüğünü Caner Akın'ın, yöneti­mini besteci/şef Umut Kosman‘ın ve yapımını Duende'nin üstlendiği eserde; Tan Sağtürk Akademi dansçılarının da büyülü opera dünyasına katılmasıyla heyecan ve enerji giderek büyüyor.

Wolfie Harikalar Operasında, zamanı olmayan bir mekâna düşen Yönetmen’in, opera eserini hayata geçirme serüvenini konu alıyor. Operayı tanımaya çalışan Yönetmen’in seçmeler sırasında, Mozart’ın küçüklüğü Wolfie’yi görmesi ile macera başlıyor. Yönet­men, Wolfie’den operayı öğretmesi için yardım isterken, Kedi Kız’ın oyunları ile başa çıkmaya çalışıyor. Carmen, Figaro, Mantua Dükü ve Escamillo gibi en tanınan opera karakterlerinin Harikalar Operasında karşılaşmasıyla birlikte eğlenceli ve karnaval havasında geçen bir hikâye izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Wolfie’nin sihirli ve sürp-rizlerle dolu dünyası, opera repertuvarının eserlerini Türkçe aryalar ile tanıtırken, bu sanatın en eğlenceli halini izleyicilere sergiliyor.

Sadece çocukların değil, yetişkinlerin de ilgisini çekecek bir kurguya sahip olan Wolfie Harikalar Operasında sezon boyunca Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'nda izleyicilerle buluşuyor.

instagram: @wolfieharikalaroperasında

Biletler biletinial.com adresinden temin edilebilir.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.