KÜLTÜR SANAT PORTALI

KÜLTÜR SANAT PORTALI

ARA

ETKİNLİKLER

Yazdır -A +A Sayfayı Paylaş

ETKİNLİKLER

Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu

Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu

Konser

BİLET AL

Tarih11 Haziran 2023

Saat 20:00

Mekan Süreyya Operası

İKSV 51. İstanbul Müzik Festivali

18.30 -  Konsere Doğru: Duygu Demirdağ ile “Başarı Hikâyeleri”

Duygu Demirdağ (gazeteci)

Festival deneyimini zenginleştirmek üzere hazırlanan Konsere Doğru Konuşmaları, farklı disiplinlerden konuşmacıları, konserin teması ve sanatçıların hayatlarına değinilecek sohbetlerde müzikseverlerle buluşturuyor.

Edebiyat eleştirmeni Asuman Kafaoğlu-Büke ve müzik yazarı Aydın Büke danışmanlığında hazırlanan etkinlik, Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu konseri öncesi Türkçe olarak düzenlenecek.

Süre: 60’

 

20.00 - Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu

Konuk sanatçı: Veriko Tchumburidze (keman)

Program:

Cem Esen - “A Piece to Joy” viyolonsel ve piyano için, Op.33*

* Dünya Prömiyeri

* TSKB & İstanbul Müzik Festivali ortak eser siparişi

2018’de İstanbul Müzik Festivali ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın işbirliğiyle, geleceğin kadın müzisyenlerini desteklemek amacıyla başlatılan Yarının Kadın Yıldızları projesi, bugüne kadar birçok genç müzisyenin hayatında fark yarattı. Festival izleyicilerinin değerli katkılarıyla zaman içerisinde daha da güçlenen projeyle birlikte, Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’ndan yararlanmaya hak kazanan seçkin gençlerimizin çalgı, şan ve şeflik alanlarındaki uluslararası kariyerleri ileri taşınıyor.

İstanbul Müzik Festivali bu yıl, TSKB'nin desteğiyle, Cumhuriyet’in 100'üncü yılı anısına genç müzisyen Cem Esen'e bir eser siparişinde bulundu. Bu eserin dünya prömiyerinin yapılacağı konserde, İKSV tarafından gelecek vadeden genç müzisyenlere verilen Aydın Gün Teşvik Ödülü’nün 2017 kazananı, keman sanatçısı Veriko Tchumburidze, kendisinden sonra gelen kuşağın arkasında duracak ve müzisyenlerle aynı sahneyi paylaşacak. Yakın gelecekte uluslararası sahnelerde adlarını sıkça duyacağımız yıldızları bugünden keşfetmek isteyenler için bu konser, kaçırılmayacak bir fırsat.

Biletler, passo.com.tr adresinden temin edilebilir.

7 yaşından küçük izleyicilerimiz çocuk temsilleri dışındaki temsillere alınmamaktadır.

Temsilden en az 15 dakika önce gelmenizi, temsil başladıktan sonra ve temsil sırasında salona giriş çıkış yapmamanızı, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarınızı kapatmanızı, temsil sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmamanızı önemle rica ederiz.